info@aminavid.com
۴۲۳۶۶۰۰۰

اخبار

گزارش بازارهای جهانی ۳۱شهریور۱۳۹۵

نفت:

قیمت جهانی نفت در معاملات امروز صبح با افزایش همراه بود و قیمت نفت خام آمریکا با ۲ درصد رشد به ۴۵ دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام برنت نیز با ۱٫۵ درصد افزایش به ۴۶٫۵ دلار افزایش یافت. افزایش امیدواری ها در خصوص اجرایی شدن فریز نفتی و کاهش احتمالی ذخایر نفت آمریکا منجر به این افزایش قیمت گردیده است.

طلا:

قیمت جهانی طلا با رشد ۴ دلاری به ۱۳۲۲ دلار در هر اونس رسید. احتمال عدم افزایش نرخ بهره در امریکا و ثابت ماندن نرخ های بهره منفی در اقتصاد ژاپن عوامل افزایش تقاضا و قیمت برای طلا می باشند.

بورس های جهانی:

شاخص بورسهای آمریکا شب گذشته شاهد نوسان خاصی نبودند و سرمایه گذاران با توجه به در پیش بودن نشست کمیته فدرال رزرو در خصوص افزایش نرخ های بهره با احتیاط عمل کردند و منتظر اعلام نتایج این نشست که امروز برگزار میگردد می باشند. شب گذشته شاخص داوجونز با رشد اندک ۱۰ واحدی به  ۱۸۱۳۰ واحد رسید.

فلزات اساسی:

قیمت جهانی آلومینیوم ، مس و روی در حال حاضر به ازای هر تن ۱۵۶۳ ، ۴۷۳۲ و ۲۲۷۴ دلار می باشد. همچنین قیمت سنگ آهن ۶۲% در بازار چین با ۱٫۵ درصد کاهش به ۵۵ دلار در هر تن رسید. قیمت ذغال سنگ کک شو استرالیا نیز بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۲۱۲٫۵ دلار در هر تن می باشد.

نرخ های برابری :

براساس اعلام بانک مرکزی ژاپن، نرخ های بهره منفی اقتصاد این کشور بدون تغییر باقی می ماند و این رویه تا افزایش نرخ تورم تا ۲ درصد ادامه خواهد یافت.

در خصوص سایر ارزها نیز ارزش دلار در آستانه نشست فدرال رزرو با کمی رشد مواجه شد و در حال حاضر نسبت قیمت یورو به دلار  ۱٫۱۱۴۰ واحد می باشد.