info@aminavid.com
۴۲۳۶۶۰۰۰

اخبار داخلی

قرعه دهمین عرضه اولیه فرابورس به نام «زکشت» افتاد

چهارشنبه ۲۱ آذرماه تعداد ۲۰ میلیون سهم از مجموع سهام شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت با روش ثبت سفارش در بازار دوم فرابورس برای نخستین بار به عموم عرضه می‌شود و بدین ترتیب دهمین عرضه اولیه فرابورس در سال ۹۷ رقم خواهد خورد.

​تقویت ۲۴ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی با معاملاتی کم حجم اما متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی مواجه بود که همچنان تک سهم‌های برخوردار از سهام شناوری پایین و یا با سرمایه کوچک‌تر بهانه‌ای برای حضور نوسان گیران در بازار امروز بود.

تقویت ۱۱٫۵۸ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران امروز با اعلام خبر احتمال افزایش قیمت خودرو تا ۵ درصد زیر حاشیه بازار آزاد، در حالی شاهد موج سواری نوسان‌گیران در گروه خودرویی‌ها بودند که همچنان چشم انداز فروش شرکت‌ها با تردید مواجه است.

اخزا چیست؟

اوراق خزانه اسلامی به صورت بالقوه نوعی اوراق بدهی محسوب می شوند. به طور خلاصه می توان گفت ماهیت اوراق بدهی این است که منتشر کننده اوراق با انتشار آن بدهی خود را به تعویق می اندازد.

«بورس» منبع جدید تأمین مالی توسعه ریلی

کل تأمین مالی بخش ریلی از طریق بازار سرمایه از سال ۹۰ تا ۹۵ در مدت ۵ سال ۹۲ میلیارد تومان بود اما این عدد در سال ۹۶ به ۱۳۵ میلیارد تومان رسید و برای سال ۹۷ موافقت اصولی با ۱۶۷ میلیارد تومان فروش اوراق برای سرمایه‌گذاری در راه آهن منتشر شد.

جایگاه ایران در سازمان بین‌المللی اوراق بهادار ارتقا یافت

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از ارتقای جایگاه ایران در سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (آیسکو)* از حالت عضویت «پیوسته» به «عادی» خبر داد که اطمینان سرمایه گذاران خارجی برای ورود به بازار کشور را افزایش می دهد.
1 2 3 67