info@aminavid.com
۴۲۳۶۶۰۰۰

اخبار

گزارش بازارهای جهانی -۲۹ شهریور۱۳۹۵

گزارش بازارهای جهانی

نفت:

در معاملات روز دوشنبه ، قیمت نفت پس از اظهار امیدواری ونزوئلا نسبت به حصول توافق کشورهای تولیدکننده نفت در خصوص طرح فریز نفتی و کنترل عرضه ها ، روندی صعودی یافت و تا این لحظه قیمت نفت خام آمریکا با رشد ۲٫۲ درصدی به ۴۴ دلار رسید. قیمت نفت خام برنت نیز به ۴۶٫۷ دلار افزایش یافت.

طلا:

در معاملات امروز بازار طلا، قیمت این فلز گرانبها از کف قیمتی سه ماهه اخیر خود فاصله گرفت و با رشد ۶٫۷ دلاری به ۱۳۱۷ دلار در هر اونس رسید. تضعیف ارزش دلار به دلیل ابهامات در خصوص افزایش نرخ های بهره ، اصلی ترین دلیل افزایش قیمت طلا می باشد.

بورس های جهانی :

شاخص داوجونز در ابتدای معاملات امروز در پی افزایش قیمت نفت و همچنین آمارهای مثبت شرکت های انبوه ساز ساختمانی رشد بیش از ۱۰۰ واحدی را تجربه کرد. شاخص اس اند پی نیز با ۰٫۵ درصد افزایش به ۲۱۵۲ واحد رسید. در بازارهای اروپایی نیز شاخص یورواستاکس که میانگینی از سهام بازارهای اروپایی است رشد بیش از یک درصدی را تجربه کرد.

فلزات :

قیمت آلومینیوم ، مس و روی در بازار بورس لندن تغییر محسوسی را تجربه نکرد و در حال حاضر به ترتیب ۱۵۶۰، ۴۷۳۳ و ۲۲۲۴ دلار به ازای هر تن م یباشد.

نرخ های برابری :

درآستانه سخنرانی جانت یلن (رئیس بانک مرکزی آمریکا) و پیش بینی ها در خصوص احتمال کم افزایش نرخ های بهره طی یک ماه آینده شاخص دلار با افت روبرو رشد و کاشه ۰٫۳ درصدی داشت. شاخص دلار از ابتدای سال مالی جاری میلادی تا کنون ۳٫۵ درصد افت را تجربه کرده است.