info@aminavid.com
۴۲۳۶۶۰۰۰

رشد ۹۰ درصدی شاخص بورس از ابتدای امسال

رشد ۹۰ درصدی شاخص بورس از ابتدای امسال

حجم معاملات بورس اوراق بهادار در جریان معاملات دومین هفته آبان امسال ۸۵۹۱ میلیون سهم و ارزش آن ۲۵۵۰۹ میلیارد ریال بوده که حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۳۷ و ۴۷ درصد کاهش داشته است.

ارزش بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات این هفته نیز به عدد ۶۹۷۲۹۰۰ میلیارد ریال رسید که ۱.۳ درصد افزایش داشته است.

این در شرایطی است که گروه محصولات شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را در این مدت با ۱۷.۷ درصد و بانک‌ها و موسسات اعتباری بیشترین حجم معاملات را با ۱۹.۴ درصد به خود اختصاص داده‌اند.

در یک ماه گذشته میز گروه منسوجات با بازدهی ۶.۳ درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت انتشارات، چاپ و تکثیر با افت ۲۹.۵ درصدی بیشترین کاهش را تجربه کرد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم در هفته‌ای که گذشت ۲۳۰۷ واحد افزایش یافت. این در شرایطی است که از ابتدای امسال نیز شاخص کل بورس با ۹۰.۴ درصد افزایش و شاخص کل هم‌وزن با ۶۳.۹ درصد رشد مواجه بوده‌اند.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی در محاسبه بازدهی‌ها نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس عربستان سعودی (TASI) با رشد ۵.۶ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس استانبول (BIST 100) با افت ۲.۷ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند.