info@aminavid.com
۴۲۳۶۶۰۰۰

اپرا در آستانه عرضه عمومی سهام خود قرار دارد

اپرا در آستانه عرضه عمومی سهام خود قرار دارد

شرکت نروژی Opera Ltd. که بیش تر آن را به خاطر توسعه ی مرورگر اپرا می شناسیم، درخواست عرضه ی اولیه ی سهام خود در ایالات متحده ی آمریکا را ثبت کرد، براساس سند F-۱ اپرا (فرم یا سند F-۱ که با عنوان اظهاریه ی ثبت نام نیز شناخته می شود، سندی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار است که برای ثبت اوراق بهادار شرکت های خارجی استفاده می شود.)، این شرکت برای جذب سرمایه ی ۱۱۵ میلیون دلاری برنامه ریزی می کند.

اپرا در سال ۲۰۱۷ موفق به ثبت سود عملیاتی ۱۲۸.۹ میلیون دلاری و درآمد خالص ۶.۱ میلیون دلاری شد. اگرچه هم اکنون بسیاری با مرورگر وب اپرا آشنایی دارند؛ اما خود این شرکت، تاریخی جنجالی دارد. سهام داران اپرا این شرکت را به دو واحد جداگانه ی توسعه دهنده ی مرورگر و تبلیغات دیجیتال تقسیم کرده اند. واحد تبلیغاتی هم اکنون با نام اوتلو شناخته می شود، در حالی که کنسرسیومی از شرکت های چینی، مرورگر وب، محصولات تجاری و برند اپرا را در تصاحب خود دارند، در این بین، واحد دوم، برای عرضه ی سهام در آمریکا برنامه ریزی می کند.

اپرا در حال حاضر مرورگر وب برای کامپیوترهای دسکتاپ و چندین مرورگر موبایل را مدیریت می کند. در اکوسیستم اندروید شما می توانید یکی از مرورگرهای اپرا، اپرا مینی و اپرا تاچ را دانلود کنید؛ اما برای سیستم عامل iOS تنها قادر به دانلود اپرا مینی خواهید بود. اخیرا اپرا یک اپلیکیشن خبررسان مستقل موسوم به اپرا نیوز را نیز منتشر کرده است. هم اکنون اپرا به ۱۸۲ میلیون کاربر فعال ماهانه در محصولات موبایل، ۵۷.۴ میلیون کاربر فعال ماهانه در مرورگرهای دسکتاپ و ۹۰.۲ میلیون کاربر اپرا نیوز در مرورگرها و اپلیکیشن مستقل آن، خدمات ارائه می کند؛ خاطرنشان می کنیم که در بین این آمار، هم پوشانی هایی نیز وجود دارد.