info@aminavid.com
۴۲۳۶۶۰۰۰

اخبار

معرفی شرکت نفت سپاهان

شرکت نفت سپاهان در سال ۱۳۷۷ توسط صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت با هدف ساخت روغن های پایه و سرمایه اولیه ۶۰۰ میلیارد ریال تاسیس گردید؛ پیش از آن تحت پوشش شرکت ملی نفت ایران و به نام مجتمع کارخانجات روغن سازی پالایشگاه اصفهان در دی ماه ۱۳۷۱ فعالیت خود را آغاز نموده بود، که در راستای سیاست خصوصی سازی صنایع دولتی واگذار و از آن پس به شرکت نفت سپاهان تغییر نام یافت.

با گذشت نزدیک به دو دهه از زمان بهره برداری و ۱۲ سال از زمان تاسیس همچنان در زمینه روانسازی به عنوان بزرگ ترین و مدرن ترین پلایشگاه تولید کننده روغن پایه خاورمیانه با ظرفیت تولید بیش از ۴۰۰ هزار تن انواع روغن، در حدود نیمی از توان تولید کشور را تشکیل می دهد و در اصل حجم فرآورده های آن معادل با کل تولیدات سایر پالایشگاه های روغن ساز در ایران می باشد.

طیف گسترده ای از فرآورده های روانکاری شامل انواع روغن های موتوری اعم از بنزینی، دیزلی، گازسوز، روغن های دنده خودرو، روانکارهای صنعتی، گریس، ضد یخ، پارافین مایع اسلاک واکس و روغن پایه، تولیدات نفت سپاهان را تشکیل میدهند.

در حال حاظر ظرفیت اسمی شرکت، تولید ۷۵۱۵۰۰ تن انواع روانکار می باشد که پیش بینی شرکت برای سال مالی ۹۴، فعالیت در سطح ۹۰درصد ظرفیت اسمی است. روغن نهایی یکی از محصولات تولیدی شرکت می باشد که از ارزش افزوده بالایی برخوردار است. سیاست شرکت بر اینست که به سمت تولید بیشتر این محصول حرکت کند. در حال حاظر شرکت در سطح ۶۰درصد ظرفیت اسمی روغن نهایی فعالیت میکند که این سطح از فعالیت توانسته تقریبا ۲۰درصد از درآمد شرکت را تشکیل دهد.در ادامه فایل ارائه شرکت نفت سپاهان ارائه می گردد.

معرفی شرکت نفت سپاهان