info@aminavid.com
۴۲۳۶۶۰۰۰

روز خوب برای تالار شیشه ای بورس

روز خوب برای تالار شیشه ای بورس

رفتارهای هیجانی در معاملات بازار سهام در این روزها بیش از گذشته مشاهده می شود به طوری که معامله‌گران یک روز با صف‌های خرید و روز دیگر با صف‌های فروش مواجه هستند، این موضوع شاخص بازار را دچار نوسانات زیادی کرده و نشان می‌دهد که معامله‌گران بیشتر با هدف نوسان‌گیری به معاملات وارد یا از معاملات خارج می‌شوند و رفتار توده‌واری همچنان در این بازار مشهود است.

از آن‌جا که اقدام متقابل ایران درخصوص برجام یک متغیر سیاسی است و می‌تواند یک عدم اطمینان را به بازار بورس مخابره کند، باعث کاهش شاخص کل  در روزهای گذشته شد، همچنین وارد شدن بورس به فاز اصلاحی نیز بر کاهش این شاخص تاثیر داشت.

تالار شیشه ای سبز پوش شد

در معاملات امروز تعداد ۳ هزار و ۵۷۷ سهم اوراق بهادار به ارزش ۹ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۸۵۶ ریال در بیش از ۲۵۱ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۱۰۵۷ واحد، شاخص بازار دوم ۷۷۱۱ واحد، شاخص بازار اول ۲۶۳۱ واحد، شاخص آزاد شناور ۴۱۰۲ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۸۴۴ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۵۸۷ واحد رشد را تجربه کرد.

در معاملات امروز فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ بیشترین تاثیر مثبت را بر روی شاخص کل داشتند، همچنین در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، ایران خودرو، گروه مپنا پارس خودرو و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۴۵ واحدی به ۲ هزار و ۵۳۹ واحد رسید.